Παρουσίαση βιβλίου

Το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου σας προσκαλεί στην πρώτη παρουσίαση του βιβλίου του Ομότιμου Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Κ. Βαΐτσου και του Β. Μισσού με τίτλο:

«Η νέα οικονομική γεωγραφία της Πελοποννήσου»

Την εκδήλωση αυτή, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 17.00 στο κεντρικό αμφιθέατρο της σχολής Ανθρώπινης Κίνησης και Ποιότητας Ζωής του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου στη Σπάρτη (Ορθίας Αρτέμιδος και Πλαταιών), θα τιμήσουν με την παρουσία τους και θα μιλήσουν οι:

Μασσέλος Κωνσταντίνος, Καθηγητής, Πρύτανης Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.

Κριεμάδης Θάνος, Καθηγητής, Αναπληρωτής Πρύτανη Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, Πρόεδρος Τμήματος Οργάνωση και Διαχείρισης Αθλητισμού.

Τατούλης Πέτρος, Περιφερειάρχης Πελοποννήσου.

Κούρτης Γεώργιος, Πρόεδρος Συμβουλίου Διοίκησης Παντείου Πανεπιστήμιου, Επίτιμος Πρόεδρος Ελεγκτικού Συνεδρίου.

Κουσελάς Δημήτρης, πρώην Υφυπουργός Οικονομικών.

Αργειτάκος Σταύρος, Δήμαρχος Σπάρτης.

Τη συζήτηση θα συντονίσει η Επικ. Καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου Μαριλού Ιωακειμίδη.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαιτέρως.

Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

Καθ.Κ.Mασσέλος