ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ & ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, διοργανώνει ημερίδα με τίτλο:

«KEEP CALM AND FIND A JOB»

την Τετάρτη 2 Απριλίου 2014, 10:00-15:00, στο ΚΕ.ΔΕ.Α. (3ης Σεπτεμβρίου, Πανεπιστημιούπολη ΑΠΘ).

Στόχος της εκδήλωσης είναι η άμεση και έγκυρη ενημέρωση των φοιτητών/τριων και αποφοίτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης για τις προοπτικές απασχόλησης και τις δεξιότητες που χρειάζονται για να αναζητήσουν εργασία στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Στην εκδήλωση θα παρευρεθούν εκπρόσωποι εταιριών και του Γραφείου Διασύνδεσης Α.Π.Θ. για να ενημερώσουν τους συμμετέχοντες για τις προοπτικές και τις νέες πρακτικές στην αναζήτηση εργασίας. Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν τη δυνατότητα να συζητήσουν με τους ομιλητές και τους εκπροσώπους των εταιριών και να λάβουν έντυπο ενημερωτικό υλικό.

Επισυνάπτεται η αφίσα και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Πληροφορίες-Δηλώσεις συμμετοχής: http://dasta.auth.gr/cmsitem.aspx?sid=2&id=104

Επισυνάπτονται η αφίσα και το Πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Posted in Εκδηλώσεις