Υποτροφία FULBRIGHT σε σπουδαστή του ΤΕΙ ΑΜΘ

Το Ίδρυμα Υποτροφιών Fulbright USA στο πλαίσιο της συνεργασίας του με το ΤΕΙ ΑΜΘ πρότεινε στο ‘Ιδρυμά μας να αποστείλει έναν φοιτητή/ρια από το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων, προκειμένου να διαγωνιστεί ως υποψήφιος/α προς απόκτηση υποτροφίας για το «Summer Institute for European Student Leaders» που συνδιοργανώνεται την θερινή περίοδο από το State Department και μερικά διακεκριμένα Πανεπιστήμια των U.S.A.

Υποψήφιοι (στο ίδιο θεματικό πεδίο) υπήρξαν ταυτόχρονα και από άλλα Τριτοβάθμια Ιδρύματα της χώρας μας.

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ο φοιτητής του ΤΕΙ ΑΜΘ κ. ΚΑΠΙΛΟΥ Ιωάννης είναι μεταξύ αυτών που κέρδισαν την εν λόγω υποτροφία και ο πρώτος φοιτητής εξ΄όλων των ΤΕΙ της χώρας που πετυχαίνει μια τέτοια διάκριση για την οποία και τον συγχαίρουμε θερμά.

Δ. Εμμανουλούδης

Posted in Ανακοινώσεις